Žánrové nominace: V kategorii Folk & country se chystá souboj velkých jmen.

Představujeme další žánrové Anděly, jejichž vítěz bude vyhlášen v pátek 8. října v Paláci Akropolis.  V žánrové kategorii Folk & Country se utkávají hned čtyři jména. Rozhodl o tom stejný počet bodů pro alba na třetím místě po sečtení výsledku hlasování odborníků v prvním kole. 
Karel Plíhal a Radůza reprezentují již zavedené veličiny, které se řadu let těší velké pozornosti.  Zrní a Zhasni zase projekty, které se chystají překvapit, neboť jejich loňská alba se těšila značnému zájmu nejenom hudebních kritiků, ale také fanoušků. Na současné scéně jsou navíc velmi respektovaní. Nezapomeňte, že předávání Žánrových andělů je otevřené pro veřejnost a můžete svého oblíbence přijít podpořit.
Karel Plíhal – Vzduchoprázdniny (Inspiracek)

Na album Vzduchoprázdniny čekalo Plíhalovo publikum dlouho. Koncertní počiny V Olomouci a V Telči (2005) přinesly hlavně průřez starším repertoárem, na desku Nebe počká (2004) natočil Plíhal písně Josefa Kainara a Kluziště (2000) je složené z jeho starých písniček. Jen nahrávka Králíci, ptáci a hvězdy (1996) je studiovým albem, které zachycuje materiál sepsaný po sametové revoluci. Zajímavé je, že Vzduchoprázdniny byly v loňských recenzích jednou z nejlépe hodnocených českých alb vůbec.
Více informací: www.karelplihal.cz
CD k dostání na www.bontonland.cz

Radůza – Ocelový město (Radůza Records/Indies MG)

Písničkářka Radůza už ví, jaké je získat ceny Anděl. Na záznamu z koncertů, které loni v březnu proběhly v Malostranské besedě v Praze, si lze její písničky vychutnat ve velmi živelné podobě. Na desce jí pomáhají Josef Štěpánek (kytara), Jan Cidlinský (baskytara, kontrabas, housle) a David Landštof (bicí). Radůza hraje na akordeon, klavír, kytaru, foukací harmoniku a raritní mollové dudy. Během koncertů byl pořízen i obrazový záznam na DVD, který režírovala Olga Špátová.
Více informací: www.raduza.cz
CD k dostání na www.bontonland.cz

Zhasni – Na druhém nádvoří (vlastní náklad)

Svou druhou desku natáčela novoborská folková skupina Zhasni ve zlínském studiu „V“, kde se v minulosti objevovala jména jako Iva Bittová, Richard Müller či Vlasta Redl. Zhasni během osmi let existence absolvovali stovky koncertů po celé republice, ale i na Slovensku a v Polsku. Jejich oblibu u diváků dokazuje řada vítězství na folkových a podobně laděných festivalech Zahrada v Náměšti na Hané, Okolo Třeboně či Muzika v Hrádku u Rokycan.
Více informací: www.zhasni.net

Zrní – Soundtrack ke konci světa (vlastní náklad)
Kladenská skupina Zrní se pohybuje na stylových hranicích. Přestože jako folková začínala, její zařazení není dnes tak docela jednoduché, o čemž svědčí i to, že jako jediná získala letos v žánrových cenách Anděl dvě nominace, tu druhou v kategorii Alternativní scéna. Její třetí album Soundtrack ke konci světa produkoval Ondřej Ježek a ihned po vydání se stalo velmi žádanou sbírkou osobitých písniček, vycházejících ve svém základu z folklóru i rockových postupů.
Více informací: www.zrni.cz
CD k dostání na www.bontonland.cz

1