Žánrové nominace: Bude v elektronické hudbě pokračovat spanilá jízda Borise Carloffa?

Týden před hlavními kategoriemi Andělů se budou předávat žánrové ceny. O těch nerozhoduje celá akademie hudby, ale úzká porota odborníků na daný styl. Postupně vám představíme nominované desky, které letos dostaly šanci, a bez ohledu na to, zda v pátek 8. března vyhrají, určitě stojí za pozornost.
První na řadě je žánrová kategorie Elektronická hudba, jejímž garantem je novinářka Jana Kománková. Ta v loňském roce nabídla hned několik zajímavých nahrávek, v jednom případě i s přesahem do hlavních Andšlů.
Boris Carloff za své album již získal cenu kritiků Apollo. Dirty Picnic a Vložte kočku patří k těm formacím, které svým výkonem mile překvapily a nominaci si nesporně zaslouží, třeba za velmi nadšené recenze. Šance všech tří na vítězství po hlasování ve druhém kole jsou dosud otevřené.
Boris Carloff – The Escapist (Championship Music)

Boris Carloff byl dosud na české scéně znám především jako producent. Hudbě se ale věnuje už od devadesátých let a nikdy nepřestal. K nahrání alba jej nejprve inspirovala dvě úmrtí blízkých v rodině a také rozhodnutí – jak sám říká, „že to všem ukáže“. Za album The Escapist nemá jen nominaci v žánrové kategorii, ale uchází se i o další čtyři „velké“ ceny Anděl.
Více informací: http://boriscarloff.cz/
Videoklip k písni Falling

Dirty Picnic – View Through the Crystal (vlastní náklad)

Dirty Picnic už stihli projít několika změnami. Sestava, která se po odchodu baskytaristy a bubeníka ustálila na třech členech o nástrojovém obsazení syntezátory, kytary, kaoss pad a bicí automat, si náramně sedla a výsledkem je zajímavá nahrávka. „Robotickému společníkovi se porouchaly obvody, v zapovězených sektorech globálního hard disku objevil písně z kraje jednadvacátého století a interpretuje je po svém, chladně, odcizeně,” píšou Dirty Picnic na svých stránkách.
Celé album Dirty Picnic si poslechněte zde:
Vložte kočku – TáTa (Landmine Alert)
Vložte kočku jsou Kryštof Kaplan, Cyril Kaplan, Jiří Konvalinka a Tomáš Kubín. Jejich TáTa je příkladem nadžánrového alba, které je přirozeně silné, progresivní a svěží. Jednotlivé motivy v něm plynule gradují a vyrůstají jeden z druhého. Album shrnuje čtyřletou existenci kapely v celé její stylové šíři, aniž by ztratilo smysl jako celistvý tvar.

Více informacíhttp://www.landminealert.org/vloztekocku

 

Vložte kočku naživo na Radio Wave Live Session