V žánrových cenách Anděl mají po dvou nominacích Insania a Jitka Šuranská. O vítězích se rozhodne 14.března 2014

Tisková zpráva ze dne 12.2.2014

V žánrových cenách Anděl mají po dvou nominacích Insania a Jitka Šuranská
O vítězích se rozhodne 14.března 2014

Praha 12.2.2014  – Žánrové ceny Akademie populární hudby cen Anděl znají své nominované za rok 2013. V devíti kategoriích si nejlépe vedly skupina Insania a Jitka Šuranská – mají po dvou nominacích.

Brněnská skupina Insania má za své album Zapal dům poraž strom nominaci v kategoriích Hard & heavy a Punk & hard core, Šuranská za album Nězachoď slunečko v kategoriích Folk & country a World music.
Jakým způsobem byli nominovaní vybráni? V každé kategorii nominovali oslovení odborníci, což jsou hudební publicisté, kteří daný žánr sledují systematicky a dlouhodobě, písemně tři své favority. Odborníků je v průměru v každé kategorii dvacet. Po skončení hlasování v prvním kole byly jejich hlasy sečteny a na jejich základě byla určena jména nominovaných. Ve druhém kole z nich budou odborníci písemným hlasováním vybírat vítěze.
V kategoriích Punk & hard core a Ska & reggae byla v prvním kole hlasováni nominována čtyři alba. Při hlasování odborníků totiž došlo k tomu, že alba na třetím a čtvrtém místě měla stejný počet bodů, takže se mezi nominovaná dostala obě.

Vyhlášení vítězů žánrových cen Anděl se uskuteční v pátek 14. března v 19.30 hodin v pražském Paláci Akropolis. Jako hosté se na ceremoniálu představí skupiny Doctor Victor, 6 NaChodníku a písničkář Jakub Ondra. Udílení cen proběhne za přítomnosti TV kamer. Večera se mohou účastnit i fanoušci, jelikož je veřejnosti přístupný.

Vyhlášení cen Akademie populární hudby  – Cen Anděl, Czech Music Awards za loňský rok se pak uskuteční ve středu 14.května 2014 v Hudebním divadle Karlín.