Tisková zpráva ze dne 16.2.2009

18. ročník výročních cen Akademie populární hudby – Ceny Anděl 2008 se v letošním roce odehraje v pražském TOP HOTELU bez přímé účasti široké veřejnosti. Sošky Andělů budou rozdány interpretům na základě hlasování Akademie populární hudby ve zbrusu novém složení už 21. března v pražském TOP HOTELU. APH je nyní řízena přímo IFPI ČR. Slavnostní ceremoniál odvysílá v přímémé přenosu ČT 1 od 20.00 hodin. Počet kategorií byl zredukován na deset. V letošním ročníku je nově zařazena kategorie Zahraniční album roku.

Hlavním moderátorem slavnostního večera bude opět osvědčený Richard Krajčo. V roli dalšího z moderátorů se představí Aleš Juchelka. Vyhlášení cen Anděl 2008 ozdobí vystoupení například Dary Rolinc, Support Lessbiens, Kataríny Knechtové, Marka Ztraceného, skupiny Kryštof, Terezy Kerndlové, nebo zajímavých spojení známých interpretů jakými jsou Ewa Farna se skupinou Čechomor či Aneta Langerová s Tomášem Klusem a řada dalších.

Jako speciální zahraniční host vystoupí v programu pětičlenná německá rocková kapela Aloha From Hell. Píseň, kterou kapela představí naživo českým divákům, je zatím v jednání.
V rámci slavnostního večera bude poprvé představena vítězná píseň skupiny Gipsy.cz, se kterou bude tato skupina reprezentovat Českou republiku na mezinárodní hudební soutěži Eurovision Song Contest 2009 v Moskvě.

Všichni zpěváci, zpěvačky a kapely zazpívají či zahrají živě. Pro slavnostní večer se připravuje speciální, poměrně dominantní a náročná scéna se třemi pódii a další potřebné technické zázemí ve spolupráci s českými i zahraničními dodavateli. Vstupenky na slavnostní vyhlášení nebudou tentokrát volně v prodeji. Publikum budou tvořit pozvaní hosté organizátora večera, a to z řad umělců a dalších osobností hudební branže včetně výrazných pořadatelů koncertů a festivalů v ČR.
Žánrové ceny budou uděleny o týden dříve – 14.března v přímém přenosu ČT 2 v pořadu Noc s Andělem. O udělení těchto cen rozhodují odborné sekce APH.

Další aktuální informace o přípravách a realizaci letošního ročníku jsou uvedeny na nedávno spuštěných webových stránkách www.cenyandel.cz . Obsah webových stránek www.aph.cz o minulých ročnících udílení cen Anděl jsou k nalezení právě na těchto nových webových stránkách v sekci historie.

Loňský generální partner nepotvrdil partnerství s projektem ještě před změnou organizátora Vyhlášení Cen Anděl.

Hlavními reklamními partnery projektu jsou Autogames, Skupina ČEZ, reklamními partnery jsou Greyhound, LP Records, Promo Produkce Media, E- motion, restaurace Starý pán, Votvírák, Ostravské opravny a strojírny a TOP HOTELS.
Hlavními mediálními partnery jsou iDNES.cz, rádio Impuls, mediálními partnery jsou Deník, deník Šíp, Rytmus života, Šťastný Jim, TV Magazín a Óčko.

Za organizátora letošního udílení výročních cen Anděl Lewron music center s.r.o.
Mgr. Lešek Wronka a Mgr. Michaela Kocourová