Tisková zpráva: Výsledky žánrových Cen Anděl

Agentura Lewron music center ve spolupráci s Palácem Akropolis a IFPI

si dovoluje oznámit výsledky

Visaci_zamek

ŽÁNROVÝCH CEN ANDĚL ZA ROK 2014

Alternativní hudba

Kalle – Live from the Room

Elektronická hudba

Subject Lost – Expo Nova

Folk & country

Bratři Ebenové – Čas holin

Hard & heavy

Asmodeus – Past na Davida Kleinera

Hip-hop

Smack – P’s a Love

Jazz & blues

Jaromír Honzák – Uncertainty

Punk & hard core

Hanba – Silou kovadliny

Ska & reggae

Cocoman & Solid Vibez – Zázraky

World music

BraAgas – Yallah!


Palác Akropolis, Praha
Záznam bude odvysílán: 15. dubna 2014 od 21:40 na ČT Art

FOTOGRAFIE Z TK KE STAŽENÍ ZDE

V Paláci Akropolis byly rozdány žánrové Ceny Anděl

V pražském Paláci Akropolis byly v úterý 7. dubna večer rozdány žánrové Ceny Anděl za rok 2014. Stalo se tak v devíti kategoriích na základě hlasování odborníků, kteří daný žánr celoročně sledují a zajímají se o dění v něm. V každé kategorii hlasoval různý počet odborníků, nejméně však dvacet.

V kategorii Alternativní hudba si cenu odnesli táborští Kalle. Ze třech nominovaných v kategorii Elektronická hudba získal prvenství Subject Lost, kategorii Hard & heavy dominovali klatovští Asmodeus, v žánru Hip-hop pak Smack. Mezi punkovými a hardcoreovými skupinami se nejlépe vedlo formaci Hanba, v kategorii World music zase skupině BraAgas a v kategorii Ska & reggae si cenu odnesli Cocoman & Solid Vibez. Ti všichni si sošku anděla vyzvedli na pódiu osobně. Z ceremoniálu se omluvili Bratři Ebenové, kteří vyhráli v kategorii Folk & country, a Jaromír Honzák, jenž obdržel cenu v kategorii Jazz & blues. Bratři Ebenové měli koncert v Kroměříži a cenu za ně převzal jejich manažer Šimon Kotek. Jedním ze členů kapely sourozenců Ebenových je také Jaromír Honzák, kterého v Paláci Akropolis při přebírání zastoupil vydavatel jeho alba Petr Ostrouchov. Skupina Hanba si pro cenu na pódium přišla, ovšem rozhodla se nepřijmout ji a ponechala ji na scéně.

Slavnostní večer moderovali Magdalena Wronková a Ezy Hýbl. Jako hudební hosté vystoupily kapely Visací zámek, EzyWay, eFeM, MAAT, Memphis, FROM a Zylwar.